MotokárySZM/Mini motoČtyřkolkySupermotoPitbike/SkůtrySportovní a společenské akce
 
Aktuality


Dráha / 2020 / Pavel Mošovský /

Depo 2 /https://www.autoklub.cz/153311-odlozeni-zavodu-mcr-steel-ring-trinec/
CZECH KART OPEN 2020 CHeb   http://www.poharcr.cz/
https://www.facebook.com/czechkartopen/

Na Hradišti po malých motocyklech a supermotu přijdou na řadu motokáry

Pandemie koronaviru je přibrzdila, ale zastavit nemohla. Autoklub Hradiště opět rozjel velké závody. Tím letošním největším bylo nedělní mezinárodní mistrovství republiky v supermotu.

Václav Kudrlelupa-plusKliknutím zvětšíte
Václav Kudrle | Foto: Deník/ Jan Škrle

„Sezonu jsme rozjeli za důsledného dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření. Na technické přejímky chodili jezdci po jednom s nasazenými rouškami,“ říká předseda píseckého klubu Václav Kudrle. „Důsledně dbáme i na dodržování hlukových limitů motocyklů i motokár. Všechny stroje splňovaly limity stanové ročenkou Autoklubu České republiky,“ ujistí.

Prvním závodem byl letos v Písku domácí šampionát malých motocyklů. „Přijelo pětasedmdesát jezdců, a přestože celý den pršelo, tak to byly krásné závody,“ připomíná Kudrle letošní závodní premiéru.

 

Na supermoto dorazila jen padesátka účastníků. „Ale přijeli piloti ze zahraničí. Z Rakouska, Slovenska a Itálie. Účast jsme čekali větší, svou roli však asi sehrála i opatření proti koronaviru,“ míní. „Ale nedá se nic dělat,“ jen pokrčí rameny.

Šéf píseckého Autoklubu si chválí spolupráci s Jihočeským krajem. „Podpora ze strany kraje je výrazná a těší nás. Za to bych chtěl poděkovat hejtmance paní Ivaně Stráské a vicehejtmanovi Josefu Knotovi. Vážíme si toho,“ vzkazuje.

Od letoška je na píseckém okruhu položený nový asfalt, který si závodníci nemohou vynachválit. „Náklady jsou to ale obrovské. K tomu sečení areálu, lajnování a další věci,“ vypočítává Kudrle.

Vinou pandemie přišli letos písečtí pořadatelé o dva podniky. Zrušit museli jeden závod malých motocyklů a také rakouský šampionát v supermotu. „Pokud se nic nezmění, tak rakouské mistrovství odjedeme ve druhé polovině srpna,“ informuje.

Velký závodem, na který se na Hradišti ještě letos chystají, bude 15.-16. srpna mistrovství republiky v motokárách. O týden později by pak mělo následovat již zmíněné rakouské mistrovství v supermotu. „Na tyto závody musíme ještě upravit druhé depo,“ chystají další vylepšování ve svém areálu.

Co Kudrleho trápí, je malý počet spolupracovníků, se kterými může závody pořádat. „Náš stálý tým stárne a mladé lidi je strašně těžké sehnat. Vzpomínáme na našeho dlouholetého člena a výborného kamaráda Tondu Babku, který loni na podzim náhle odešel. Pořád ho vidím, jak tady dlouhé roky řídil závody. Hodně nám chybí,“ připomněl dlouholetého funkcionáře. „Kvůli koronaviru nejsou na škole studenti středních škol, ze kterých jsme čerpali. Každopádně chceme i v příštím roce udržet stejné závody, které u nás jezdíme. Dvakrát miniracing, mistrovství republiky v supermotu i motokárách a k tomu další komerční akce,“ uzavírá Václav Kudrle.

Autor: Pavel Kortus


První závod mistrovství republiky v supermotu vyhrál v Písku Milan Sitnianský

První velký závod letošní sezony mají úspěšně za sebou. Na automotodromu na Hradišti odstartovalo letošní mezinárodní mistrovství republiky v supermotu, hlavní třídu S1 ovládl Milan Sitnianský.

Vítěz píseckého závodu Milan Sitnianský (vpravo) stíhá legendu českého supermota Petra Vorlíčka.lupa-plusKliknutím zvětšíte
Vítěz píseckého závodu Milan Sitnianský (vpravo) stíhá legendu českého supermota Petra Vorlíčka. | Foto: Deník/ Jan Škrle

Pandemie koronaviru, která odložila začátek našeho mistrovského seriálu až na konec června, se nepříznivě odrazila na účasti. Do Písku dorazila jen padesátka pilotů. Organizátoři jich přitom očekávali možná i o třicet více. „Propad v účasti se nejvýrazněji projevil mezi hobby jezdci, kterých máme nejvíce. Spousta kluků musela zavřít své firmy a řeší ekonomické starosti. Museli změnit priority, což se projevilo i na účasti,“ vysvětluje vedoucí komise supermota při Autoklubu David Novotný.

Potěšila ho naopak účast zahraničních jezdců. „Náš nejlepší pilot Milan Sitnianský pozval svého italského rivala Elia Samartiniho, což je mistr Itálie i Španělska. To je hodně rychlý závodník a je potěšitelného, že ho Milan v obou jízdách dokázal porazit. Velmi dobrý je i Rakušan Bernard Hitzenberger. Třída S1 byla v Písku opravdu nabitá. Proto jsme ji také oddělili od S2, protože tito kluci jsou o moc rychlejší,“ říká.

Letošní šampionát bude nakonec pětidílný. „Příští závod se pojede ve Vysokém Mýtě společně s rakouským mistrovstvím, což by se mělo pozitivně odrazit na účasti. Touto cestou chceme do budoucna jít, abychom dělali šampionáty společně. Každý stát má své bolístky a startovné zvedat nechceme, tak tohle je cesta, jak udržet úroveň závodů. Navazujeme na zóny, které byly dříve. Pořádali bychom mistrovství společně s Rakouskem a Německem. Díky tomu se zvětší jezdecká základna a budeme schopni zaplatit závodiště,“ naznačuje Novotný cestu do budoucna.

O úplném zrušení mistrovství kvůli pandemii prý neuvažovali. „Šli jsme měsíc po měsíci. Od začátku bylo jasné, že nejsme schopni odjet první dva závody v Chebu a v Sosnové. Začali jsme tak až teď v Písku. Potřebovali jsme, aby byly povoleny akce pro pět set lidí, abychom mohli dodržet všechna nařízení vlády. Na Hradišti se to striktně dodržovalo,“ ujistí.

 

Mistrovství světa a Evropy se letos spojilo do jednoho pouze třídílného seriálu. Přesto nebyla šance, že by kromě výborného Itala Samartiniho dorazili do Písku i další hvězdní piloti. „Nejvíce jezdců ze světové špičky pochází ze Španělska a Itálie. Samartini žije v oblasti, kterou pandemie tolik nezasáhla, ale ostatní jsou na tom hůř a mají spoustu svých starostí. Proto nikdo ani neuvažoval o tom, že by přijel. Mělo dorazit více rakouských jezdců, ale jejich situace také není jednoduchá. Poláci k nám nemohou vůbec. Je to komplikované,“ připouští. „Přitom jsme v Písku jeli druhý letošní závod supermota v Evropě, ale spousta lidí vzdala sezonu úplně a někteří chtějí v omezených podmínkách absolvovat alespoň své národní šampionáty,“ dodává.

Kvantita sice trochu chyběla, ale nejsilnější třída S1 byla skutečně nabitá. První jízdu ovládl nestárnoucí Petr Vorlíček před současnou českou jedničkou Milanem Sitnianským. Ten vyhrál jízdu druhou i celý písecký závod. „Třída S1, to byla opravdu špička,“ ocenil první muž českého supermota.

Výsledky - S1: 1. Sitnianský 47, 2. Vorlíček 45, 3. Samartiniho (It.) 38, 4. Hitzenberger (Rak.) 36, 5. Provazník 36. S2: 1. Flígr 50, 2. Bartošák 44, 3. Drkoš 40. Veterán Cup 40: 1. P. Kajgr 47, 2. Cikánek 42, 3. Smilek 38. Veterán Cup 50: 1. Tájek 47, 2. Starý 43, 3. Buček 42. S5 Junior: 1. Ulman 50, 2. Kokeš 44, 3. A. Kajgr 40. S6 Elév: 1. Ludvík 30, 2. Hubička 27.

30.5.2020./Honda Endurace 2020 / MINI 60 / TRAINING 125 / www.autoklub-pisek.cz /výsledky

 


Své brány pomalu otevírá i motodrom Hradiště

Jindřich Vácha (vpravo) s Petrem Ptáčkem - českou nadějí pro nejsledovanější závody monopostů F1.  , Autor: Václav Kozma

Jindřich Vácha (vpravo) s Petrem Ptáčkem - českou nadějí pro nejsledovanější závody monopostů F1.     Autor: Václav Kozma

PÍSEK/HRADIŠTĚ - V rámci rozvolňování zákazu sportování se v pátek 24. a v sobotu 25. dubna poprvé otevřely i brány závodního moto okruhu Hradiště i přilehlé střelnice pro kulové zbraně. K individuálnímu tréninku bylo připuštěno několik jezdců kategorie moto Miniracing českobudějovické Smrž Academy, na které osobně dohlížel motocyklový závodník Jakub Smrž. Motokárovou část hlavně zastupoval se svou tréninkovou skupinou Praga Racing Karts matador a mnohonásobný republikový šampion - Písečák Jindřich Vácha. Ten do kokpitu svého monopostu zatím neusedl, protože měl spoustu práce coby mechanik a trenér se svými mladými svěřenci. Navíc se jako mentor a odborný poradce věnoval Petru Ptáčkovi, o kterém tvrdí, že to je Čech, který má momentálně nejblíže do formule 1. Sedmnáctiletý mladík přesedlal ve čtrnácti letech na formule, ale v době koronavirové pandemie tráví nucenou pauzu v Čechách, a za vděk vzal tréninkem v motokáře, kterou mu ochotně Jindřich Vácha zapůjčil. Individuální trénink probíhal na Hradišti za přísných hygienických opatření podle nařízení vlády České republiky, na které ostřížím zrakem dohlížel sám předseda Svazu technických sportů Prácheňsko Libor Pichlík.

Nad dodržováním všech opatření bděl Libor Pichlík a s rouškou na obličeji šel všem příkladem.  , Autor: Václav Kozma                                          zobrazit všechny fotky

Rozhovor s Jindřichem Váchou a českou nadějí pro F1 Petrem Ptáčkem najdete v některém z příštích čísel papírových Píseckých postřehů.

Diskuse k článku - 1 příspěvek

 

 

http://www.kartingsport.cz/clanky/neco-trochu-z-motokarove-historie-1550/  Vráťa
 

Vláda ČR dnes schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky.

Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu bylo přijato krizové opatření v gesci Ministerstva zdravotnictví.

Od 13. 3. 2020 od 6:00 se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas více než 30 osob. Zákaz platí do odvolání toho mimořádného opatření. Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob, které se konají na základě zákona. Současně se zákaz nevztahuje na pohřby.

 

inec motokáry 2019 /https://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/419232401269003-karting-m-cr-trinec/?fbclid=IwAR3g3Bpk-FLaRtJ7jcFeja7uxKKMRybIPFUN76niNSWDmqb3toau2eM6TnI

Karting 2019 / Česká televize - Sport  / Cheb MCR
CZECH KART OPEN - Mistrovství ČR a Pohár AČR v kartingu  2019
https://www.tvcom.cz/Zapasy/Sport-Motosport/Soutez-Karting/  MCR-WACKERSDOR / motokáry /30.6.6.2019 /
Karting 2019 / Svět motorů / Písek / 2019 /

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10207469169-svet-motoru/219471291269116-mm-cr-supermoto-vysoke-myto?fbclid=IwAR2kTgFbQHD_-FfHdAphnvsOkLy05EJ5jiChwFa33PvxwsughKE8Vuem9BA

Motokáry 2019 Cheb/ ČT sport/ Supermoto Cheb 2019 výsledky ČT sport /

http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/rychle-muze-prohanela-na-hradisti-jeste-rychlejsi-divka/

http://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/autodrom-v-pisku-na-hradisti-hosti-v-nedeli-mistrovstvi-republiky-v-supermotu-20170831.html

8-11.srpna 2017/ Baltic Open Bohemia Formule Facebok 2017/ informace / výsledky/ foto /

http://www.motokary.cz/2017/07/matej-kacovsky-na-stupnich-vitezu-dkm/?afg88_page_id=2#afg-88

https://www.facebook.com/vrata.ondracek/media_set?set=a.10209633545575750.1073741936.1242156107&type=3&pnref=story
http://www.easykart.cz/2017/07/mcr-pisek_2017/  https://www.youtube.com/watch?v=0tbWMBzfv5c
http://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/sazka-na-mladi-na-hradisti-udelali-tratove-komisare-z-piseckych-gymnazistek-20170703.html
http://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/jakub-kadlcak-uhajil-na-hradisti-pozici-lidra-hlavni-tridy-mistrovstvi-republiky-20170703.html
http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/na-hradisti-se-jel-treti-zavod-republikoveho-sampionatu-v-kartingu/
http://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/v-pisku-se-o-vikendu-pojede-mezinarodni-mistrovstvi-republiky-v-motokarach-20170627.html

http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/stopadesatka-pilotu-letala-po-kopci-nad-piskem/
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10207469169-svet-motoru/217471291269068-mm-cr-karting-vysoke-myto
http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/na-hradistskem-kopci-se-prohanely-male-motorky/

 

http://pisecky.denik.cz/ostatni_region/v-pisku-na-hradisti-poradaji-velke-motoristicke-zavody-uz-petadvacet-let-20170522.html

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/217471291269046-mm-cr-supermoto-pisek/
http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/mezinarodni-mistrovstvi-republiky-v-supermotu-odstartovalo-v-pisku/
http://pisecky.denik.cz/ostatni_region/na-hradisti-buracely-motory-a-za-tyden-budou-zas-20170430.html
http://pisecky.denik.cz/ostatni_region/prvni-muz-ceskeho-supermota-pavel-kejmar-dorazil-na-hradiste-jen-o-berlich-20170511.html
https://www.facebook.com/pg/Supermoto-Austria-299759203484433/posts/

http://www.kartingsport.cz/clanky/organizace-zavodu-v-ceskem-kartingu-3018/
http://www.kartingsport.cz/
 

Písecké postřehy / Václav Kozma / klik na aktuality
Na hradišťském motodromu se proháněli budoucí šampioni
 

Naši traťoví komisaří  jsou spravedliví a dělají co je v jejich silách.

Foto / Kartingová akademie Písek 2015

http://autoklubtv.cz/2015/10/21/rozhovor-s-mistry-evropy/
Motokáry /Adam Kout / Milan Šimák MS KART /

Supermoto fotogalerie / 2015 /

Supermoto  /Vladimír Bouška /Písek / Mistr ČR  2015 /čtyřkolky
http://pisecky.denik.cz/ostatni_region/pisecky-alt-rossi-vladimir-bouska
-slavi-svuj-uz-druhy-titul-mistra-republiky-20151012-45d3.htmlVladimír Bouška V Písku na Hradišti / Písecký deník / odkaz 1.5.2015 /Supermoto /

Supermoto / Pavel Kejmar / Jsem zase blíž svému snu stát se mistrem světa!

http://www.motorkari.cz/motosport/supermoto/mistrovstv-sveta/kejmar-jsem-zase-bliz-
svemu-snu-stat-se-mistrem-sveta-32083.html

Foto : klikni na odkaz / Autoklub Hradiště - Písek  2015

26-28.červen/ motokáry/ Mistrovství České republiky / Výsledky/   
ČT 4 /záznam pořadu/svět motorů/   
Foto Václav Kozma /Písecké postřehy /

foto Milan Brož

 

 

Foto : Autoklub Hradiště - Písek  2015

Dnes je: Pondělí 21.září.2020
Svátek má:
 Matouš
Dráha
Mapa
Mapa online:
Počasí
Naši partneři

 

Facebook

Twitter
Statistiky


 

 

 

 


Návštěvnost

Design by:
Autoklub-Písek